Hotel Bristol
Hotel Bristol Paraná erbjuder gästerna närhet till Costanera Parana, som ligger cirka 25 minuters promenad bort.
Paranás centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Plaza Alvear finns mindre än 1 km bort. Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Plaza "Martin Fierro", som ligger cirka 5 minuters promenad bort. Från det här hotellet tar det 10 minuter med bil till Playa Del Thompson. Busstationen Parana kan hittas invid Bristol i Paraná.
Rummen har matplats tillsammans med luftkonditionering, samt plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. Rummen erbjuder bidé och dusch i badrummen. Badrummen erbjuder en bidé och en dusch, och är även utrustade med badlakan och handdukar.
I området finns restauranger, bland annat Bar Maipu, som ligger mindre än 1 km bort.
- Lokala sevärdheter
- Church of the Sacred Heart of Jesus800 m
- Neo Games Room Almafuerte750 m
- Cine Circulo1 km
- Museu De Sitio600 m
- Iglesia del Sagrado Corazon de Jesus850 m
- Sala de juegos y casinos1,1 km
- Tempo Buenas Nuevas950 m
- Centro de Artesanos1,2 km
- Casino 25 de Mayo1000 m
- Flygplatser
- Parana Flygplats9 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Bristol?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hotel Bristol till centrum. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel Bristol?
Gästerna på Hotel Bristol måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Hotel Bristol?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Hotel Bristol är 35$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hotel Bristol?
Hotel Bristol erbjuder Fyrbäddsrum, Trebäddsrum och Rum att välja mellan.